Bulldogs News · Wrestling Semi-State Placement Photos


106 –

1st – Tanner Tishner of Western

2nd – Vicente Eckman of Goshen

3rd – Cody Rowles of Jay County

4th – Keegan Malott of East Noble

113 –

1st – Isaac Ruble of Bellmont

2nd – Jared Brooks of Wabash

3rd – Cody Rowles of Jay County

4th – Keegan Malott of East Noble


120 –

1st – Aidan Sprague of East Noble

2nd – Tony Wood of Jay County

3rd – Austin Lewis of Bluffton

4th – Justin Puckett of Northridge

 

126 –

1st – Landon Bertsch of Bluffton

2nd – Nick Olson of Goshen

3rd – Logan Uhlman of Adams Central

4th – Harper Dedman of Oak Hill

132 –

1st – Ian Heath of Leo

2nd – Dylan Stroud of Manchester

3rd – Dominic Litchfield of Bellmont

4th – Cameron Clark of Jay County

138 –

1st – Brody Arthur of Oak Hill

2nd – Julius Gerencser of Daleville

3rd – Logan Hooley of Northridge

4th – Jarrett Forrester of Columbia City

145 –

1st – Elijah Chacon 0f New Haven

2nd – Hayden Shepherd of Western

3rd – Toby Abbott of Cowan

4th – Sam Levitz of Prarie Heights

152 –

1st – Aidan Hardcastle of Oak Hill

2nd – Evan Ulrick of Carroll

3rd – Alex Currie of Adams Central

4th – Chase Leech of Garrett

160 –

1st – Landon Buchanan of Jimtown

2nd – Logan Farmell of Maconaquah

3rd – Eli Johnson of Norwell

4th – Eli Hilger of Bishop Dwenger

170 –

1st – Jacob Kreager of Snider

2nd – Jacob Graden of East Noble

3rd – Brodie Porter of Eastern

4th – Duke Myers of Bellmont

 

182 –

1st – Jacob Saylor of New Haven

2nd – Jett Thompson of Oak Hill

3rd – Hunter Page of Monroe Central

4th – Je’Kwan Williams of Marion

195 –

1st – Ibrahim Khaoucha of Northridge

2nd – Matt Lepper of Carroll

3rd – Blake Heyerly of Adams Central

4th – Chad Washburn of Kokomo

220 –

1st – Ian Clifford of Columbia City

2nd – RJ Dilbone of Fremont

3rd – Julante Hinton of Northrop

4th – Coy Brames of Angola

285 –

1st – Reeve Muncie of Carroll

2nd – Braydon Erb of Western

3rd – Brandon Villafuerte of Angola

4th – Jacob Sommer of Elkhart